Lista aktualności Lista aktualności

„Łączą Nas Drzewa” 2023

Dnia 14.04.2023 r. wzorem lat ubiegłych odbyła się trzecia edycja Ogólnopolskiej Akcji ,,Łączą Nas Drzewa”.

Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem sadzenia Lasu Pamięci Jana Pawła II. W Nadleśnictwie Bierzwnik również powstał las upamiętniający Papieża.

Celem przedsięwzięcia było posadzenie lasu jako wyraz hołdu dla Naszego Rodaka. W akcji udział wzięli pracownicy Nadleśnictwa Bierzwnik oraz zainteresowani pracownicy lokalnych samorządów.

Przed przystąpieniem do prac odnowieniowych Nadleśniczy Nadleśnictwa Bierzwnik Władysław Bortnowski przywitał wszystkich zgromadzonych na powierzchni położonej w leśnictwie Przeczno, zapoznał z celem przedsięwzięcia, po czym miejscowy leśniczy Jarosław Marek wygłosił prelekcję dotycząca technik sadzenia.

Po zakończeniu sadzenia, Pan Nadleśniczy uroczyście zamontował na słupku tabliczkę z opisem powierzchni oraz jednym z wielu cytatów Jana Pawła II. Pochodzące ze Szkółki Wielkie Buki sadzonki świerka pospolitego w przyszłości stworzą żywy obraz pamięci o Duchownym. Pamiętajmy, że sadzenie drzew jest wyrazem troski o środowisko. Posadzone drzewka zapewnią tlen, oczyszczą powietrze, co wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.


Tekst: Angelika Jesionowska

Zdjęcia: Piotr Skwarna