Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy z przedszkolakami po raz kolejny posprzątali las

Leśnicy z Nadleśnictwa Bierzwnik wraz z przedszkolakami i ich opiekunami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bierzwniku udowodnili, że czystość świata nie jest im obojętna.

Dnia 25 września 2019 roku, w urokliwej scenerii jesiennego lasu, w ramach akcji „Sprzątania Świata” 95 przedszkolaków wraz z opiekunami oraz leśnikami zebrało 18 worków śmieci.

Akcję „Sprzątanie Świata” poprzedziły prelekcje zorganizowane przez czterech pracowników Nadleśnictwa Bierzwnik. Z uwagi na zróżnicowany wiek dzieci, zajęcia przeprowadzono w czterech grupach przedszkolnych poruszając tematy takie jak „Dary lasu” oraz „Rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt leśnych”. Dzieci pogłębiły dzięki temu swoją wiedzę dotyczącą grzybów, roślin i zwierząt, choć zauważyć należy, że jak na swój wiek przedszkolaki znały już wiele zagadnień związanych z lasem.

W trakcie spaceru po łonie natury i oczyszczaniu leśnych ostępów ze śmieci pozostawionych po sezonie turystycznym między innymi przez turystów i grzybiarzy, dzieci także w praktyce wykorzystały zdobytą chwilę wcześniej wiedzę, rozpoznając między innymi liście klonów, szyszki świerków, sosen i modrzewi, czy korę grabów i brzóz. Uczestnikom przybliżono też zasady zachowania się w lesie.

Po wspólnym sprzątaniu na uczestników czekał drobny poczęstunek oraz upominek z logiem Nadleśnictwa Bierzwnik.

Tekst: Piotr Skwarna

Zdjęcia: Sandra Gustowska, Piotr Skwarna