Lista aktualności Lista aktualności

Podsumowanie akcji #SprzątaMY polskie lasy z Prezydentem

Mieszkańcy gminy Bierzwnik wspólnie z leśnikami wzięli udział w akcji #SprzątaMY. W ubiegły piątek w bierzwnickich lasach można było spotkać osoby, które razem z przedstawicielami Nadleśnictwa Bierzwnik zebrali mnóstwo śmieci.

W piątek, 20 września w Nadleśnictwie Bierzwnik odbyła się akcja zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudę – pod tytułem #sprzątaMY. Prezydent nawiązał i połączył to wydarzenie z Dniem Sprzątania Świata.

Nadleśnictwo włączyło się w akcję poprzez organizację, promocję oraz zapewnienie rękawiczek i worków na zebrane odpady, a także wyznaczenie obszaru, w którym każdy chętny, mógł posprzątać fragment lasu. Do wspólnego sprzątania zaproszono okolicznych mieszkańców, szkołę, instytucje państwowe oraz miejscowe organizacje społeczne. Wszyscy chętni wraz z opiekunami wyznaczonymi spośród leśników, wyruszyli sprzed siedziby Nadleśnictwa Bierzwnik na wspólne sprzątanie lasu.

Łącznie udało się zebrać kilkanaście worków śmieci, a każdy uczestnik w ramach podziękowania za zaangażowanie i poświęcony czas otrzymał na pamiątkę tego wydarzenia drobny upominek z emblematem Nadleśnictwa Bierzwnik.

Dzięki Wam bierzwnickie lasy z pewnością stały się dużo przyjemniejszym miejscem do spędzania wolnego czasu.

Tekst: Piotr Skwarna

Zdjęcia: Stanisław Jendraszczyk, Łukasz Romkowski