Lista aktualności Lista aktualności

Pożar w Leśnictwie Łasko

To już drugi pożar w tym tygodniu na terenie Nadleśnictwa Bierzwnik. Na szczęście udało się go ugasić, zanim zaczął się rozprzestrzeniać.

     Dnia 21.05.2020 r. około godziny 14:00 pracownicy Zakładu Usług Leśnych, wykonujący czyszczenie wczesne w Leśnictwie Łasko (w oddziale sąsiadującym z młodnikiem, w którym wybuchł pożar), zaalarmowali Nadleśnictwo Bierzwnik o powstałym zagrożeniu. Jak się okazało, pożar powstał dokładnie w tym samym miejscu, co w poniedziałek 18.05.2020 r.

     Na miejsce przyjechało 6 zastępów straży pożarnej, która przystąpiła do akcji gaśniczej. Po godzinnych zmaganiach z ogniem, udało się całkowicie ugasić pożar. Na szczęście zajęła się tylko ścioła i dolne partie strzał sosen. Łącznie spłonęło 10 arów.

     Nadleśnictwo Bierzwnik składa podziękowania pracownikom Zakładu Usług Leśnych Jan Czarnik,  a także leśniczemu i podleśniczemu Leśnictwa Łasko za uniemożliwienie przedostania się pożaru do dalszych partii drzewostanu przed przyjazdem służb pożarniczych oraz Państwowej Straży Pożarnej i ochotnikom z OSP za szybką reakcję i ugaszenie pożaru.

NIE LEKCEWAŻ! REAGUJ!

W razie pożaru alarmuj:

Państwową Straż Pożarną 112 lub 998
bądź
Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny Nadleśnictwa Bierzwnik:
95 768 92 84 lub 662 286 533

Tekst: Angelika Kruszczak-Jesionowska
Zdjęcia: Natalia Ubych, Angelika Kruszczak-Jesionowska, Piotr Skwarna