Lista aktualności Lista aktualności

„Sprzątanie Świata 2021” z przedszkolakami

Leśnicy z Nadleśnictwa Bierzwnik wraz z przedszkolakami i ich opiekunami kolejny raz udowodnili, że czystość świata nie jest im obojętna.

W ramach akcji „Sprzątania Świata”, w dniu 22 września 2021 roku 86-cioro przedszkolaków wraz z opiekunami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bierzwniku oraz leśnikami zebrało z lasu przy miejscowości Bierzwnik 14 worków śmieci.

W trakcie akcji „Sprzątania Świata” pięcioro pracowników Nadleśnictwa Bierzwnik przeprowadziło prelekcje terenowe w mniejszych podgrupach, poruszając tematy takie jak „Rozpoznawanie drzew i grzybów”, „Prawidłowa segregacja odpadów”, czy „Mrówki w lesie”.

Dzieci pogłębiły dzięki temu swoją wiedzę, choć zauważyć należy, że jak na swój wiek przedszkolaki znały już wiele zagadnień związanych z lasem, np. potrafiły rozpoznać liście klonów, dębów, szyszki świerków, sosen i modrzewi, czy korę grabów i brzóz.

Po wspólnym sprzątaniu dla zaangażowanych uczestników sprzątania w ramach podziękowania wręczono drobny upominek z logiem Nadleśnictwa Bierzwnik.

Tekst i zdjęcia: Piotr Skwarna