Lista aktualności Lista aktualności

Święto drzewa dla zwierząt

W piątek 09.10.2020 r., w przedszkolu oraz klasach 1-3 Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku odbyła się 18 edycja programu Święto Drzewa pod hasłem ,,Święto Drzewa dla Zwierząt”

W tym dniu przedstawiciele Nadleśnictwa Bierzwnik mieli zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu. W programie przewidziane były:

  1. pogadanki edukacyjne,
  2. konkurs na przebranie pt. ,,Zwierzątko leśne”,
  3. konkurs plastyczny pt. ,,Drzewa dla zwierząt”, w którym w jury zasiedli również pracownicy Nadleśnictwa Bierzwnik,
  4. sadzenie drzew, podsumowujące całą akcję.

Sadzonki drzew owocowych tj. jabłoni oraz czereśni , które sadzili wspólnie leśnicy wraz z opiekunami grup przedszkolnych oraz ich wychowankami, a także Dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Wójtem Gminy Bierzwnik, pochodziły ze Szkółki Wielkie Buki. Łącznie na terenie przedszkola oraz szkoły podstawowej posadzono około 20 szt. drzewek.

Na zakończenie wręczono zwycięzcom konkursów nagrody, zaś pozostałym uczestnikom drobne upominki. Akcja cieszyła się pozytywnym odzewem zarówno ze strony dzieci, jak i nauczycieli. Przekazane dzieciom podczas Święta Drzewa informacje z pewnością wpłynęła na pogłębienie ich wiedzy o lesie i jego mieszkańcach.

Tekst: Angelika Kruszczak-Jesionowska
Zdjęcia: Natalia Ubych, Angelika Kruszczak- Jesionowska