Lista aktualności Lista aktualności

Program „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Bierzwnik

Nadleśnictwo Bierzwnik zachęca wszystkich zainteresowanych do uprawiania aktywności bushcraft i survival na naszym terenie, w tym zanocowania w lesie.

Nasza jednostka przystąpiła do Programu "Zanocuj w lesie", który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności wyżej wymienionych. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i survivalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. "Zanocuj w lesie".

Przygotowaliśmy do Państwa dyspozycji urokliwy obszar,  obfitujący w piękne jeziora, położony w wschodniej części kompleksu Naszego Nadleśnictwa.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie oraz z poziomu aplikacji mBDL (Android) lub aplikacji mBDL iPhone, z menu podręcznego wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

 1. Regulaminem korzystania z obszaru (dostępny w załączniku na dole strony)
 2. Informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca na rozpalenie ogniska
 3. Na terenie wyznaczonego obszaru dopuszcza się możliwość używania kuchenek gazowych
 4. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy - przed  wyjściem do lasu sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
 5. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu, mieszczącymi się pod linkiem: https://czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-lesie-i-porady-3
 6. Informacjami gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu!
 7. W okresie jesiennym i zimowym (październik-styczeń) z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 

  • Upewnij się, że podczas planowanego pobytu nie są organizowane na udostępnionym obszarze polowania zbiorowe!
  Informację o terminach polowań zbiorowych uzyskasz od Specjalisty SL Sylwii Danielczyk-Gałgan:  
  nr tel.  +48 95 768 92 85 lub mailowo: sylwia.danielczyk@szczecin.lasy.gov.pl
   
 8. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (formularz znajduje się w załączniku na dole strony) oraz przesłanie go na adres bierzwnik@szczecin.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie:
Angelika Jesionowska
Tel.: +48 095 768 00 58; +48 532 694 854, nr wew. 1002338
angelika.jesionowska@szczecin.lasy.gov.pl

Lubisz spędzać czas na łonie natury? Chodzisz na wycieczki do lasu? Nocowałeś/aś w lesie albo nie wykluczasz zrobienia tego w przyszłości? Jeśli odpowiedziałeś/aś twierdząco na któreś z tych pytań, to prosimy wypełnij krótką ankietę. Zajmie ok. 10 minut.