Lista aktualności Lista aktualności

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bierzwniku laureatem Nagrody Czarodziejskiego Drzewa 2021

Wzorem lat ubiegłych Klub Gaja nagrodził najaktywniejszych uczestników Święta Drzewa Nagrodą Czarodziejskiego Drzewa.

Święto Drzewa to program, którego celem jest edukowanie społeczeństwa w kierunku ochrony środowiska oraz zmian klimatu, popartego sadzeniem i ochroną drzew. Nagroda Czarodziejskiego Drzewa zostaje przyznawana w 3. kategoriach - za największą ilość posadzonych drzew, za najszerszą współpracę oraz za kreatywność działań

Organizowane w październiku 2020 w roku Święto Drzewa pod nazwą ,,Święto Drzewa dla zwierząt” cieszyło się dużym zainteresowaniem (w programie wzięło udział 229 podmiotów tj. placówek oświatowych, gmin, nadleśnictw, stowarzyszeń, firm, a także osób prywatnych - łącznie ponad 19 tysięcy uczestników).

W ramach działań sadzono drzewa, zakładano parki i ogrody, prowadzono lekcje tematyczne, w tym zajęcia w terenie, konkursy i przedstawienia, a także otaczano opieką stare drzewa. Posadzono 20 tysięcy drzew i krzewów na terenie całej Polski oraz skonstruowano około 40 szt. schronień dla owadów, ptaków i małych ssaków.

Spośród wszystkich uczestników programu Czarodziejskim Drzewem nagrodzono Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bierzwniku za całoroczne działania skierowane ku drzewom. Do zadań tych należało  m.in. utworzenie we współpracy z Nadleśnictwem Bierzwnik przedszkolnego lasu, w którym lokalna społeczność posadziła 2 tysiące drzew. O akcji informowaliśmy w jednym z naszych artykułów, zamieszczonego pod poniższym linkiem.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: klubgaja.pl