Lista aktualności Lista aktualności

„Sprzątanie świata” w Łasku

„Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!” - to hasło tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata”, w której dnia 26.09.2019 roku, wspólnie z leśnikami udział wzięło 130 uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łasku.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęto w szkole, gdzie pracownicy Nadleśnictwa Bierzwnik przeprowadzili prelekcje. Oprócz tematów związanych z budowaniem świadomości ekologicznej,  obejmującej podejmowanie działań, dzięki którym nie tworzymy niepotrzebnych odpadów i stajemy się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, leśnicy przybliżyli uczniom tematy takie jak: „Jesień w lesie” i „Co rośnie wokół nas”.

Po zajęciach wszyscy uczestnicy zostali wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci, a następnie, dzieląc się na kilka grup wyruszyli w okoliczne lasy. Część osób wysprzątała drzewostany przy Jeziorze Wielkie Wyrwy, chętnie odwiedzane przez turystów. Pozostali zajrzeli w leśne zakątki, gdzie wydawać by się mogło, że noga ludzka jeszcze nie stanęła. Zebrane 26 worków śmieci uświadomiło wszystkim jednak, że niestety nie ma miejsc, gdzie człowiek nie zaznaczył swojej obecności wyrzuconą puszką, butelką, czy torebką foliową.

Mimo wszystko mamy nadzieję, że z każdym następnym rokiem, będziemy zbierać coraz mniej „pamiątek” po leśnych spacerowiczach.

Wspólną pracę zakończył poczęstunek w postaci napojów, pieczywa i grillowanej kiełbaski.

Tekst: Piotr Skwarna

Zdjęcia: Łukasz Frątczak, Piotr Skwarna