Program „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Bierzwnik

Nadleśnictwo Bierzwnik zachęca wszystkich zainteresowanych do uprawiania aktywności bushcraft i survival na naszym terenie, w tym zanocowania w lesie.

Nasza jednostka przystąpiła do Programu "Zanocuj w lesie", który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności wyżej wymienionych. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i survivalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. "Zanocuj w lesie".

Przygotowaliśmy do Państwa dyspozycji urokliwe obszary  obfitujące w jeziora, położone w lasach zajmujących południowo-zachodnią część Puszczy Drawskiej.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie oraz z poziomu aplikacji mBDL (Android) lub aplikacji mBDL iPhone, z menu podręcznego wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru (dostępny w załączniku na dole strony),
  2. miejscami na ogniska znajdującymi się na wydzierżawionych miejscach biwakowania. Drewno należy przynieść ze sobą, obowiązuje zakaz używania kuchenek gazowych w okresie od 15 marca do 15 października.
  3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu, przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem,
  4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu, mieszczącymi się pod linkiem: https://czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-lesie-i-porady-3,
  5. z informacjami gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Ze względu na fragmentację obszaru, w których można zanocować w lesie, przed zgłoszeniem prosimy o kontakt w celu upewnienia się czy w danym obszarze nie ma ścinki drzew i zakazu wstępu. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu!
  6. w okresie jesiennym i zimowym (październik-styczeń) z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!

Informację o terminach polowań zbiorowych uzyskasz od koordynatora programu "Zanocuj w lesie",  pod numerem +48 95 768 92 85 lub mailowo: sylwia.danielczyk@szczecin.lasy.gov.pl

Lubisz spędzać czas na łonie natury? Chodzisz na wycieczki do lasu? Nocowałeś/aś w lesie albo nie wykluczasz zrobienia tego w przyszłości? Jeśli odpowiedziałeś/aś twierdząco na któreś z tych pytań, to prosimy wypełnij krótką ankietę. Zajmie ok. 10 minut.

UWAGA:
Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (dostępny na dole strony) oraz przesłanie go na adres; nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w Nadleśnictwie:
Starszy Specjalista SL Sylwia Danielczyk-Gałgan
email: sylwia.danielczyk@szczecin.lasy.gov.pl
nr tel. +48 95 768 92 85